8 žingsnių sveikatinimo programa

Sveikam kūnui ir sielai

Atostogų Parkas Palanga

Ši programa yra unikali „Atostogų parko“ sveikatinimo specialistų sukurta programa, po kurios lankytojai jaučiasi pailsėję, pasisėmę energijos, sustiprinę imunitetą.


Pirmas žingsnis – Kneipo takelis (4 kartai)

Šis sveikatinimo būdas buvo sukurtas Sebastiano Kneipo, kilusio iš Bavarijos. Jaunas dvasininkas, susirgęs XIX a. sunkiai pagydoma liga tuberkulioze, pastebėjo, kad maudynės šaltame vandenyje padėjo jam atgauti žvalumą, energiją ir įveikti šią sunkią ligą. Ėjimas kneipo takeliu pagerins kraujotaką ir padės Jums sustiprinti imuninę sistemą. Kneipo takelis – tai šalto ir šilto vandens kontrastai Jūsų pėdoms, kurias tuo pačiu masažuoja po vandeniu esantys akmenys.  


Antras žingsnis – Treniruotė vandenyje ir/arba vandens dviračiais (30 minučių)

Treniruotė vandenyje padeda išvengti žalos sąnariams, kaulams ar raumenims. Tai puikus būdas sustiprinti kūną ir neatnaujinti traumos. Būnant vandenyje širdies plakimo dažnis sumažėja apytiksliai 10 procentų. 

Treniruočių vandenyje metu mankštinamasi intensyviau, bet mažesniu širdies plakimo dažniu, todėl gerinama širdies bei kraujagyslių sistemų ištvermė. Minant dviratį po vandeniu nejaučiamas sąnarių skausmas ar diskomfortas. Šis treniruoklis – puiki alternatyva žmonėms, kurie yra patyrę judėjimą ribojančias traumas.


Trečias žingsnis – Hidromasažinis baseinas (15 minučių)

Hidromasažas – tai viso kūno masažas oro burbuliukais 36–37 laipsnių šilumos vandenyje. Vanduo stimuliuoja odos receptorius, oro burbuliukai stimuliuoja raumenis, masažas raminamai veikia centrinę nervų sistemą. Hidromasažas padeda greitinti medžiagų apykaitos procesus organizme. Taip pat šis masažas gerina limfinės sistemos veiklą, gerina kraujo apytaką, padeda greičiau sveikti po sąnarių ar raumenų susirgimų. Hidromasažas taip pat efektyviai padeda naikinti celiulitą, sumažina raumenų tempimą, stimuliuoja kūną. Po hidromasažo jausitės itin energingi.


 

Ketvirtas žingsnis – Garinė druskų pirtis (5-15 minučių)

Garinė „Druskų pirtis“ – tai puiki priemonė išvalyti organizmą nuo jame susikaupusių toksinų ir šlakų, aprūpinti jį naudingais mikroelementais. Kūnui sušilus ir ėmus prakaituoti, kūną pirtyje švelniai ištrinkite druska, nusėdusia su garu. Pabūkite pirtyje nuo 5 iki 15 minučių, kol druska ištirps ant kūno. Šioje itin drėgnoje pirtyje pasinaudosite naudingomis druskos savybėmis. Esant didelei druskos koncentracijai pasireiškia osmosinis efektas – medžiagų apykaitos skysčiai smelkiasi per odą į labiau druskos prisotintą zoną ir taip kūnas valosi nuo šlakų, o oda tuo pačiu aprūpinama mikroelementais. Ši pirtis rekomenduojama prastai miegantiems, turintiems kvėpavimo sutrikimų, lėtą medžiagų apykaitą.

Penktas žingsnis – Sportinis baseinas (15 minučių)

Plaukimo metu dirba viso kūno raumenys, tačiau neapkraunami sąnariai, todėl traumų ir patempimų tikimybė yra minimali. Plaukimas taip pat puiki veikla, norintiems atsikratyti nepageidaujamo svorio, o judėjimas vandenyje sudegina daugiau kalorijų nei bėgimas. Skirtingos plaukimo technikos per 10 minučių gali padėti sunaudoti nuo 60 iki 150 kalorijų, tuo metu 10 minučių bėgimo – 100 kalorijų. Reguliarus plaukiojimas turi didžiulę teigiamą įtaką širdies ir kraujagyslių darbui. Nuolat lankantis baseine stiprėja širdies raumeninis audinys, didėja širdies tūris, o jos darbas tampa našesnis. Išorinis vandens slėgis aktyvina kraujotakos sistemos veiklą ir kraujo sugrįžimą į širdį.

Septintas žingsnis – kūno įvyniojimas sapropeliu (30 minučių)

Gydomųjų savybių turintis purvas sapropelis – turtingas organinėmis ir mineralinėmis medžiagomis, kurias lengvai įsisavina žmogaus organizmas. Jame esantys lipidai turi antibakterinių, antigrybelinių, priešuždegiminių savybių, jie stimuliuoja odos ląsteles. Sapropelis padeda išlaikyti sveiką odą ir raumenų tonusą, stiprina imuninės ir nervų sistemos funkcijas. Sapropelis taip pat padeda įveikti anemiją, stresą, depresijos simptomus.


Aštuntas žingsnis - Sertifikuoto natūralaus, aukštos mineralizacijos vandens procedūra „Mineralų jūra“ (20 minučių)

Sertifikuotas mineralinis geoterminis vanduo (mineralizacija 80 g/l ištirpusių mineralinių druskų) – tai unikalus, mineralų prisotintas ir gydomosiomis savybėmis pasižymintis vanduo, kuris teigiamai veikia širdies kraujagyslių, nervų, kaulų, raumenų sistemų būklę, padeda kovoti su hipertenzija, žvyneline, dermatitu, atsigauti po traumų. Po šios procedūros bent pusvalandį rekomenduojama nesimaudyti duše. Geoterminiame vandenyje rekomenduojama būti ne ilgiau nei 20 minučių.